Mistrzostwa Dzielnicy w piłce siatkowej dziewcząt. 


W dniu 21.01.2020r. Komisja Kultury Fizycznej LXX Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego w Warszawie zorganizowała Mistrzostwa Dzielnicy Ursynów w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych w ramach LIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży 2019/2020.
Organizatorzy: Pani Bogusława Bakalarczyk i Pan Piotr Wasilewski.
Reprezentacja szkolna wystąpiła w składzie:
1.Hanna Gabryszewska klasa 3c - Kapitan
2.Anna Adamczyk - klasa 1dp
3.Maja Perzyna - klasa 2c
4.Natalia Rymaszewska - klasa 1ap
5.Marta Horbowy - klasa 2e
6.Julia Marciniak - klasa 1ag
7.Grubelska Małgorzata – klasa 2e
8.Magdalena Charzewska – klasa 2d
9.Tracz Sandra - klasa 1ap
10.Natalia Kuroń - klasa 2e
11.Alicja Szabelska - 2d
12.Zuzanna Szewczak - klasa 2e
Trener zespołu – Bogusława Bakalarczyk
Wyniki współzawodnictwa
LXX LO – LXIIILO 2: 1 (20:25),(27:25)(15:8)
LXIII– Liceum Przymierza Rodzin 2:0 ( 25:22), (25:10)
LXX LO – Liceum Przymierza Rodzin 2:0 ( 25:10), (25:8)

I MIEJSCE - LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego - trener zespołu Bogusława Bakalarczyk
II MIEJSCE - LXIII LO im. Lajosa Kossutha - trener zespołu Agnieszka Ciechan
III MIEJSCE - LO Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II - trener zespołu Monika Macińska.

Nasza reprezentacja szkolna rozegrała 2 mecze. Po pierwszym meczu wysoko wygranym z Przymierzem Rodzin ( 25:10) i (25:8) nasze siatkarki uwierzyły , że kolejny mecz z 63 LO potoczy się szybko, łatwo i przyjemnie. Niestety tak się nie stało. Nasze rywalki od samego początku pierwszego seta osiągnęły kilku punktową przewagę a nasze dziewczęta cały czas „goniły” wynik nie będąc ani razu na prowadzeniu. Przegrałyśmy ten set 20:25.
W drugim secie to nasze siatkarki prowadziły 6-cioma punktami, które zdobyłyśmy po bardzo dobrej zagrywce i dobrej grze w obronie i w ataku. Rywalki bardzo szybko poprawiły swoją grę a nasze siatkarki miały wyraźny kryzys i utraciły zdobytą na początku seta przewagę. W ostatniej fazie tego seta gra była bardzo wyrównana. Jednak bliżej wygranej były rywalki ale nasze siatkarki nie poddały się i do samego końca kontrolowały wynik wygrywając 27:25.
Trzeci set rozpoczął się od popsutej zagrywki rywalek. Po przejęciu piłki nasza drużyna wykonała kolejno 4-ry bardzo mocne zagrywki, które dały zespołowi przewagę punktową.
Tym razem przewaga ta nie została roztrwoniona przez nasze siatkarki i wygrałyśmy tego seta 15:8 .
Dziękuję naszej reprezentacji za dostarczenie nam wszystkim dużo emocji w czasie zawodów. Życzę wszystkim zawodniczkom, żeby ich przygoda z siatkówką trwała jak najdłużej.
Czeka nas teraz kilka treningów przed startem w WOM a później gramy dalej i walczymy o jak najlepszą lokatę.
Dziękujemy również Młodzieżowym Organizatorom Sportu za aktywne włączenie się w organizację Mistrzostw Dzielnicy Ursynów w p. siatkowej dziewcząt:
Tomaszowi Ożóg z klasy 1ag, Mateuszowi Przemyłskiemu z klasy 1bp, Janowi Gromek z klasy 1dg i Piotrowi Niewczas z klasy 2b za nagłośnienie sali sportowej i umilenie przerw między meczami ładną muzyką ,Oliwi Boguckiej i Majce Modzelewskiej z klasy 1cp za nadzorowanie ” strefy kibica” i Dorocie Duszczyk, Kamili Teżyckiej i Marcie Stępińskiej za protokołowanie zawodów.
Wszyscy uczestnicy współzawodnictwa sportowego i ich trenerzy otrzymali medale.
Dyplom i puchar dla szkoły odebrali kapitanowie reprezentacji szkolnych.
Nagrody wręczali fundatorzy :Naczelnik Wydziału Sportu - Pan Zenon Dagiel i Koordynator ds.sportu - Pani Ewa Garstecka.
Fundatorem nagród rzeczowych było LXX LO a wręczał je Dyrektor naszej szkoły P. Andrzej Woźniak.
Nagrody otrzymały:
Hanna Gabryszewska – LXX LO im. Aleksandra Kamiński
Karolina Popławska -LO im. Lajosa Kossutha
Maria Skraba – LO Przymierze Rodzin im. Jana Pawła II.
Wszyscy uczestnicy zawodów i Młodzieżowi Organizatorzy Sportu, którzy włączyli się w organizację Mistrzostw Dzielnicy w piłce siatkowej dziewcząt otrzymali od organizatorów słodycze.
.
Na zakończenie turnieju zaproszeni goście pogratulowali wszystkim startującym zespołom i ich opiekunom za wspaniałą rywalizacji i umiejętności okazania szacunku dla przeciwnika oraz godną reprezentację swojego środowiska szkolnego.
W czasie współzawodnictwa zrealizowane zostały 3 podstawowe cele:
1/ popularyzacja piłki siatkowej w środowisku szkolnym,
2/ popularyzacja zdrowej – sportowej rywalizacji ,
3/ kontynuacja programu edukacyjnego Kibicuj „FAIR”

Czytaj więcej: Mistrzostwa Dzielnicy w piłce siatkowej dziewcząt

ZŁOTY MEDAL DLA KAMYKA W URSYNOWSKIM
TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO


W dniu 17.12.2019r. w hali sportowej ZOS „Hawajska” odbyły się Mistrzostwa Ursynowa w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły publiczne i niepubliczne na Ursynowie oraz gościnnie Technikum Gastronomiczne przy ulicy Poznańskiej. Złotymi medalistami zostali uczniowie Kamyka, broniąc tym samym tytuł mistrzów Ursynowa po raz czwarty. GRATULACJE
Reprezentacja Kamyka :
Aleksandra Szuba III A
Grabarski Wojciech I Cg
Ogrodnik Grzegorz II A
Zadykowicz Piotr III B
Skrętowski Kacper II B

Opiekun LXX LO
Piotr Wasilewski

Czytaj więcej: ZŁOTY MEDAL DLA KAMYKA W URSYNOWSKIM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

PIŁKARZE RĘCZNI KAMYKA NA V MIEJSCU
W LIII WARSZAWSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZEŻY


Po rozegraniu dzielnicowych eliminacji w dniu 28.10.2019r. zespół Kamyka zakwalifikował się do ścisłego finału na szczeblu warszawskim. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki i wyrównany, ponieważ każdy mecz w fazie eliminacji, ćwierćfinałów, półfinałów był zacięty, pełen dramaturgii i kończył się wygraną Kamyka 1 lub 2 bramkową przewagą. Kłopoty zaczęły się w końcowej fazie półfinałów, gdzie po zaciętej pełnej emocji walce z zawodnikami Mokotowa i Pragi Północ przegraliśmy bardzo małą różnicą bramek. Ostatecznie drużyna LXX LO uplasowała się na V dobrym miejscu na 16 zespołów biorących udział rozgrywkach. Bardzo dziękuję zespołowi Kamyka za piękną sportową walkę, zaangażowanie w każdym meczu i wzorową postawę.
Zespół Kamyka :
1. Choma Paweł III B
2. Dudaref Konrad I Bg
3. Janota Bartłomiej I Bg
4. Kazana Tomasz III A
5. Krystecki Wiktor III C
6. Michałowski Jan III B
7. Orzeł Kacper III C
8. Stępiński Robert II B
9. Szczap Karol I Bg
10. Szumieluk Jakub II B
11. Troczyński Maks III B
12. Wiktorzak Michał III C
13. Wiśniewski Xavier II A
Opiekun zespołu
Piotr Wasilewski

Czytaj więcej: PIŁKARZE RĘCZNI KAMYKA NA V MIEJSCU W LIII WARSZAWSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZEŻY

IV Międzyszkolny Turniej Tańca „DANCE MA SENS” 2019.


Nasze liceum reprezentowała Zuzanna Główka z klasy 3C w kategorii DISCO DANCE i JAZZ, Dawid Żak z klasy 3C w kategorii HIP-HOP oraz Xavier Wiśniewski z klasy 2A również w kategorii HIP-HOP.
Zuzanna zdobyła I miejsce w kategorii DISCO DANCE a Dawid III miejsce w kategorii HIP-HOP.
Wszyscy reprezentowali bardzo wysoki poziom taneczny. Wspaniała energia oraz cudowne emocje towarzyszyły zarówno wśród występujących jak i widzów. Wielkie brawa ! Jesteśmy dumni z całej trójki!

Czytaj więcej: IV Międzyszkolny Turniej Tańca „DANCE MA SENS” 2019.

 • DSC 0102
 • DSC 0099
 • DSC 0130
 • DSC 0210
 • DSC 0391
 • DSC 0404
 • DSC 0519
 • DSC 0532
 • DSC 0710


  15 października dziewczyny reprezentujące naszą szkołę na zawodach halowych w piłkę nożną miały możliwość zagrać dwa mecze. Pierwszy odbył się z drużyną ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego nr 4, z końcowym wynikiem 9:0 dla naszych zawodniczek. Następnie dziewczyny zagrały z LXIII LO im. Lajosa Kossutha, mecz zakończył się wygraną dla Kamyka 4:1. Obie rywalizacje odbyły się w bardzo przyjaznej atmosferze.

  W dniu 23.09.2019r. odbyły się Ursynowskie indywidualne zawody w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców pod górą Kopa Cwila. W zawodach wzięły udział 6-cio osobowe zespoły szkół licealnych na dystansie 1500m. dziewcząt i 2000m. chłopców. Zawodniczki i zawodnicy LXX LO zdobyli drużynowo i indywidualnie pierwsze miejsce, awansując do finałów WOM na Akademii Wychowania Fizycznego. Rywalizacja w biegach sztafetowych na dystansie 7 x 1000m. była również bardzo zacięta i emocjonująca, sztafeta żeńska i męska zdobyła pierwsze miejsce w Dzielnicy Ursynów. Na finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży sztafeta dziewcząt przybiegła na 9 miejscu, a chłopców na 7 pozycji na 14 dzielnic biorących udział w zawodach. Reprezentacja Kamyka wykazała się wolą walki i dobrym przygotowaniem wytrzymałościowym. GRATULACJE ! ! !
  Opiekunowie Reprezentacji LXX LO
  Agnieszka Rek
  Piotr Wasilewski

  W dniu 15.05.2019r. Reprezentacja LXX LO w piłce nożnej wzięła udział w Mistrzostwach Ursynowa w ramach LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na Boisku ORLIKA Przy Bażantarni 3.
  W turnieju wystartowały wszystkie ursynowskie licea publiczne i niepubliczne.
  Zespoły LXX LO, LXIII LO, Szkoły Amerykańskiej, Liceum Przymierza Rodzin, Społecznego LO Nr.4, Niepublicznego LO Nr. 4, Primusa i Niepublicznego LO 61 musiały zmierzyć się nie tylko ze swoimi przeciwnikami, ale również z trudną deszczową pogodą. Zarówno wygrani jak i przegrani turnieju opuszczali boisko w dobrych nastrojach, a sama rywalizacja przebiegła we wspaniałej, sportowej atmosferze. Zawodnicy Kamyka rozpoczęli grę w bardzo dobrym nastoju i motywacją do sportowej rywalizacji z przeciwnikami. Najwięcej emocji podczas każdych zawodów kategorii „licealiada” zawsze wzbudzają mecze, w których drużyna LXIII LO im. Lajosa Kossutha ściera się ze swoimi odwiecznymi rywalami ze szkoły przy Dembowskiego. W meczu o pierwsze miejsce spotkały się – tradycyjnie już - dwie wyżej wymienione placówki. Poziom gry stał na bardzo wysokim poziomie i pomimo małego, niepełnowymiarowego boiska obu zespołom wcale nie było łatwo zdobyć pierwszego gola. Widowiskowe kiwki, podania piętą, główki, przerzuty oraz pościgi za piłką przyniosły wreszcie upragnioną bramkę zespołowi z Kossutha. Kiedy awans do finału był już niemal pewny, Mateusz Marchewka z klasy IE zdobył dla Kamyka wyrównujący punkt. Gol padł dosłownie w momencie, gdy sędzia podnosił do ust gwizdek kończący spotkanie. Kilka chwil później kolega Mateusza, Wiktor Krystecki z II C obronił jedyną bramkę w rzutach karnych. Wynikiem 3:2 do warszawskiego finału WOM przeszedł ostatecznie skład KAMYKA. Gratuluję piłkarzom reprezentacji KAMYKA sukcesu z nadzieją na dobry wynik w grze WOM na Boisku MOS Varsovia.

  Czytaj więcej: UPRAGNIONE ZŁOTO DLA KAMYKA W URSYNOWSKIM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  • Zawody o mistrzostwo dzielnicy Ursynów w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
  We wtorek 14 maja 2019r. w hali sportowej „ZOS Hawajska” odbyły się Mistrzostwa Ursynowa w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców szkół licealnych w ramach LII WOM. Zawody odbyły się w sportowej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie w pojedynkach indywidualnych. W zawodach stawiło się osiem lokalnych szkół średnich: LXX LO, Liceum Przymierza Rodzin, Społeczne SLO Nr.4, Niepubliczne LO 61, Niepubliczne LO 40, LXIII LO, Szkoła Amerykańska, CLVIII LO.
  Najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami Turnieju zostali uczniowie KAMYKA broniąc tym samym „ZŁOTO” z poprzedniego roku BRAWO !!!.
  LXX LO reprezentowała zdobywczyni pierwszego miejsca Aleksandra Szuba, która w znakomitym stylu wygrała 10 pojedynków. Drużynę chłopców godnie reprezentowali Grzegorz Ogrodnik zdobywca I miejsca Turnieju, Piotrek Zadykowicz, Paweł Rękas i Filip Nowak. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali medale, a szkoły które uplasowały się na trzech pierwszych miejscach - medale i pamiątkowe puchary.
  Gratuluję i dziękuję Reprezentacji Kamyka za sportową postawę podczas zawodów.

  Czytaj więcej: ZŁOTY MEDAL DLA KAMYKA W URSYNOWSKIM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

   

                  W dniu 26.02.2019r. reprezentacja LXX LO w piłce siatkowej dziewcząt przystąpiła do rywalizacji o awans do 52 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży z LXIII Liceum Ogólnokształcącym i Liceum Ogólnokształcącym Przymierza Rodzin. Nasza reprezentacja w bardzo dobrym stylu wygrała swoje mecze a tym samym wywalczyła awans do 52 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W czasie zawodów nie zawiedli nasi kibice, którzy nagradzali okrzykami i brawami każde udane akcje zawodniczek wszystkich zespołów.

  Obecni na podsumowaniu współzawodnictwa Burmistrz Dzielnicy  Pan Piotr Zalewski, Naczelnik Wydziału Sportu Pan Zenon Dagiel i Koordynator ds. sportu Pani Ewa Garstecka wręczyli wszystkim zawodnikom i trenerom medale i dyplomy oraz puchary i dyplomy dla szkół. Dyrektor LXX LO  Pan Andrzej Woźniak wręczył nagrody rzeczowe najlepszym zawodniczkom z drużyn biorących  udział w rozgrywkach.
  Nadszedł czas podziękowań - Dyrekcji szkoły i wszystkim nauczycielom za wyrozumiałość i życzliwe podejście do uczniów, którzy w tym dniu byli zwolnieni z zajęć lekcyjnych. Dziękuję również Młodzieżowym Organizatorom Sportu, którzy włączyli się w organizację zawodów.

  Jednak przede wszystkim gratuluję zawodniczkom LXX LO zwycięstwa w zawodach dzielnicowych mając cichą nadzieję na znaczącą lokatę a gdyby tak trafił się medal?
  Nie odmówimy.

  Czytaj więcej: Siatkarki jadą na WOM

  Po wygranych zawodach dzielnicowych z koszykówki, dziewczęta z naszego liceum reprezentowały Ursynów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawody przebiegały zgodnie z założonym harmonogramem w bardzo zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. W każdej z grup toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo. W eliminacjach i ćwierćfinałach nasze dziewczęta rywalizowały między innymi z Pragą Północ, Śródmieściem czy Mokotowem. W półfinałach z Pragą Południe i Wolą,  pomimo ogromnych starań , zaciętej gry oraz wiary  w zwycięstwo nie udało nam się wyjść z grupy i zagrać w finale. Dziewczęta ostatecznie zajęły VII miejsce zdobywając 7 cennych punktów dla szkoły, które liczą się do ogólnej punktacji  WOM.

  Dziękuję dziewczynkom za piękną sportową postawę, za chęci i super atmosferę, która mam nadzieję zaowocuje w przyszłym roku szkolnym.

   

                                                                                                                              Agnieszka Rek

   

  W lutym 2019r. odbył się Dzielnicowy Turniej Piłki Halowej dziewcząt i chłopców w 63 Liceum Ogólnokształcącym im. Lajosa Kossutha. W rozgrywkach wzięło udział osiem szkół. Uczniowie Kamyka grali w grupie A z Liceum Przymierza Rodzin, CLVIII LO i Szkołą Amerykańską. Grupa B składała się LXIII LO, SLO 4, NLO 40 i 63 NLO. Przebieg pierwszego meczu naszej drużyny był bardzo dramatyczny, ponieważ zespół CLVIII LO wystawił drużynę składającą się z zawodników klubu „KS SEMP„ na Ursynowie. Piłkarze Kamyka grali bardzo walecznie dotrzymując kroku przeciwnikowi lecz w drugiej połowie stracili dwie bramki przegrywając 9:7. Pozostałe mecze w grupie wygraliśmy w znakomitym stosunku bramkowym plasując się na drugim miejscu. Do drugiej fazy grupowej przystąpiliśmy skupieni i zdeterminowani, ponieważ czekał nas bardzo trudny mecz z pierwszym zespołem grupy B LXIII LO. Zarówno zespoły Kamyka jak i Kossutha nie dawały za wygraną dwie połowy meczu zakończyły się remisem 2:2. Rozstrzygnięcie meczu miało nastąpić w pięciominutowej dogrywce, lecz i ta zakończyła się remisem. Rzuty karne rozstrzygnęły szalę zwycięstwa, niestety na niekorzyść Kamyka, przegraliśmy 3:2. W turnieju zespół Kamyka uplasował się na III dobrym miejscu. Po sportowej rywalizacji zespoły zostały nagrodzone medalami i pucharami wręczonymi przez organizatora zawodów. Gratuluję wszystkim zawodnikom LXX LO biorącym udział w Turnieju na Ursynowie.

  Opiekun KAMYKA - Piotr Wasilewski

  Czytaj więcej: III MIEJSCE DLA REPREZENTANTÓW KAMYKA W TURNIEJU       HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

  Grudzień dla sportowców naszej szkoły był niezwykle bogatym w imprezy sportowe miesiącem. Piłkarki ręczne kończyły swoje zmagania a koszykarki i koszykarze przygotowywali się do swoich eliminacji. 11 i 12 grudnia odbyły się mistrzostwa dzielnicy Ursynów szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt i chłopców. Jak zawsze apetyty były ogromne. Szczęśliwie swoje zawody zakończyły dziewczęta wygrywając w finale z zespołem LXIII LO kwalifikując się do rozgrywek WOM. Chłopców nie ominęła klątwa kontuzji. Dwóch z naszych czołowych reprezentantów obserwowało zawody z ławki dla gości. Choć nie można odebrać im woli walki i umiejętności, nie udało się też wygrać decydujących meczów. Ostatecznie skończyliśmy rozgrywki na 3 miejscu za LXIII i CLIV LO.
  Dziękujemy im za walkę i godne nas reprezentowanie.
  Poważną rolę w przygotowaniach reprezentacji dziewcząt i chłopców odegrali absolwenci naszego liceum. Co tydzień towarzyszyli im w treningach i sparringach. Głównym konsultantem i trenerem był Paweł Fic. Serdecznie dziękujemy i liczymy na powtórkę w przyszłym roku.
  Reprezentacją chłopców opiekował się P. Jarosław Wojciechowski

  Czytaj więcej: Koszykówka - Dziewczęta na pierwszym, chłopcy na trzecim miejscu na Ursynowie

  ;
  7 grudnia zakończyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt rozgrywane w ramach 52 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Ten dzień był również dla naszej reprezentacji ostatnim dniem zawodów. Nasze zawodniczki grały w finale z reprezentacją Śródmieścia. BYŁY EMOCJE, BYLI KIBICE, BYŁO ZAANGAŻOWANIE, A NAWET SPORTOWA ZŁOŚĆ. Przegraliśmy jedną bramką. Szkoda, żal ale i satysfakcja. Mamy nadzieję, że w następnym turnieju również dojdziemy do finału i tym razem będzie to szczęśliwe zakończenie. 
  Naszą reprezentacją opiekowała się P. Agnieszka Rek.

  Czytaj więcej: Nasze piłkarki ręczne wicemistrzyniami WOM

  W dniu 19.10.2018r. w hali sportowej LXIII LO im. Lajosa Kossutha odbyły się dzielnicowe eliminacje Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięły udział trzy drużyny LXX LO, LXIII LO i Liceum Przymierza Rodzin. Poziom turnieju był bardzo wyrównany, wszystkie drużyny prezentowały wysoki poziom. Po naszych sukcesach w ubiegłych latach, tym razem nie udało się wygrać i awansować do finałów WOM, ulegliśmy po bardzo dramatycznym meczu reprezentacji gospodarzy 12:9. Gratulujemy zwycięzcom, i życzymy sukcesu w turnieju finałowym.
  Opiekun zespołu KAMYKA
  Piotr Wasilewski

  Czytaj więcej: II MIEJSCE DLA REPREZENTACJI CHŁOPCÓW W PIŁKĘ RĘCZNĄ NA URSYNOWIE

  W dniu 20.09.2018r. odbyły się coroczne Dzielnicowe Indywidualne eliminacje biegów przełajowych szkół ponadgimnazjalnych pod Górą Kopa Cwila. W zawodach wzięły udział zespoły szkół licealnych złożonych po 6 zawodniczek i 6 zawodników na każdym dystansie 1000m, 1500m, 2000m i 3000m. Młodzież reprezentująca LXX LO wykazała się bardzo dobrym przygotowaniem wytrzymałościowym, ponieważ na każdym dystansie osiągnęli strefę medalową awansując do finałów WOM. Nasze dziewczęta Maria Sośnierz, Paulina Należyta i Weronika Wargodzka stanęły na podium na dystansie 1000m, także na 2000m Aleksandra Biskup i Paulina Sidor zdobyły złoto i brąz. Reprezentanci Kamyka także kończyli kolejne okrążenia kwalifikując się na czołowych miejscach. Na 1500m Stanisław Patynowski zdobył srebrny medal, natomiast na koronnym dystansie 3000m Jakub Kaczmarski zdobył srebro, a Arkadiusz Grabowiec brąz – BRAWO !!!

  Czytaj więcej: ZŁOTO DLA KAMYKA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH NA URSYNOWIE

  W środę, 25 kwietnia w hali sportowej „ZOS Hawajska” przy ul. Dereniowej 48 odbyły się oficjalne Mistrzostwa Ursynowa w tenisie stołowym szkół licealnych w ramach LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.Zawody przebiegały w bardzo dobrej, sportowej atmosferze, a poziom niektórych pojedynków był niesłychanie wysoki. Na warszawskim Imielinie nie brakowało zatem sportowych emocji i wielu pasjonujących meczów.W sumie, w zawodach wystartowało 36 zawodników i 15 zawodniczek. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali medale, a szkoły, które uplasowały się na trzech pierwszych miejscach - medale i pamiątkowe puchary.Najlepsi okazali się zawodnicy z LXX Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego. Reprezentowało je trzech wyjątkowych chłopców, którzy są na co dzień przesiąknięci tenisem stołowym znacząco podniosło poziom rywalizacji. Zajęli oni pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji indywidualnej w kategorii chłopców. 

  Czytaj więcej: ZŁOTO DLA KAMYKA W MISTRZOSTWACH URSYNOWA W TENISIE STOŁOWYM

  Środa 7 marca 2018 była szczęśliwym dniem dla sportu w "KAMYKU". Reprezentacja LXX liceum chłopców w siatkówce udała się do naszego sąsiada - liceum "Kossutha" na eliminacje do LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W finale spotkały się oba licea. Pierwszy set pełen był nerwowych zagrań i prób znalezienia sposobu na atak i obroną przeciwnika. Zakończył się wygraną zawodników z liceum "Kossutha". W drugiej partii nasi siatkarze opanowali sytuację i powoli, sukcesywnie przechylali szalę zwycięstwa na swoją stronę. 1 : 1  w setach to zwiastun tie braek'a. Punkt za punkt. Nie cichł doping dla "Kamińskiego". Zwycięstwo w ostatnim secie 15 : 12 osłodziło wysiłek i energię włożoną w mecz. Zwycięstwo znaczy awans do rozgrywek warszawskich. Tych należy się spodziewać na początku kwietnia.

  Czytaj więcej: Złoto Ursynowa dla siatkarzy KAMYKA

  Ostatni dzień lutego był dniem eliminacji siatkarek do finałów 51 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W szrankach stanęły dwie drużyny LXIII Liceum Ogólnokształcące im. Lajosa Kossutha i LXX Liceum Ogólnokształcące im. Aleksandra Kamińskiego. Z pewnością mecz nie zawiódł kibiców. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Tie break zakończył się wynikiem 15 - 13. Szczęście uśmiechnęło się do siatkarek z "Kossutha". Mimo wszystko możemy być dumni z naszych siatkarek. Gratulujemy im występu wierząc, że przyszły rok przyniesie wynik korzystny dla naszej ekipy.Reprezentacją opiekowała się P. prof. Bogusława Bakalarczyk. 

  Czytaj więcej: Ursynowskie srebro dla naszych siatkarek

  Z końcem listopada 2017r. odbyły się Ursynowskie Mistrzostwa Liceów w Piłce Halowej. W rozgrywkach wzięło udział siedem szkół. Reprezentacja Kamyka grała w grupie A z Niepublicznym Liceum Nr.40 i Społecznym LO Nr.4. Grupa B składała się z LXIII LO, Liceum Przymierza Rodzin, Szkołą Amerykańską i Niepublicznym LO Nr. 61. Piłkarze Kamyka do fazy grupowej podeszli bardzo zdeterminowani i skupieni wygrywając wszystkie mecze w dobrym stosunku bramkowym i ładnym stylu. W drugiej fazie grupowej KAMYK grał „dobrą piłkę”, wyróżniając się efektownymi strzałami zaskakując bramkarzy drużyny przeciwnej. Do finału zakwalifikowały się dwa zespoły : LXX LO i odwieczny rywal - LXIII LO im. Lajosa Kossutha. Przebieg meczu w pierwszej części był bardzo wyrównany. 

  Czytaj więcej: KAMYK NA DRUGIM, DOBRYM MIEJSCU W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ NA URSYNOWIE

  Zdobycie srebrnego medalu w piłkę ręczną w ubiegłorocznych rozgrywkach zdecydowanie podniosło nasze ambicje na złoto w tym roku. Po bezproblemowym rozegraniu dzielnicowych eliminacji pewnie pojechaliśmy na zawody na szczeblu warszawskim. Poziom rozgrywek był wyższy niż rok temu. Nie przeszkodziło nam to jednak w wygraniu wszystkich meczów fazy grupowej. Kłopoty zaczęły się w półfinale, w którym zmierzyliśmy się z reprezentacją Mokotowa. Nieznacznie prowadziliśmy przez cały mecz. Chwila nieuwagi pod koniec drugiej połowy sprawiła, że nasz rywal wyrównał wynik i mecz skończył się remisem. Czekały nas rzuty karne. Po celnych rzutach naszych zawodników awansowaliśmy do finału. W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z reprezentacją Śródmieścia, z którą wygraliśmy już we wcześniejszym etapie. Przeciwnicy zaczęli mecz agresywnie, co zaskoczyło nas, a im pozwoliło rzucić trzy bramki przewagi. Przez cały mecz musieliśmy gonić wynik. Co chwila nasza strata malała, lecz za parę minut znowu wzrastała do 4-5 bramek. Niestety, nie udało nam się wyrównać. Ostatecznie przegraliśmy mecz finałowy 24:21. Nasza reprezentacja zagrała jednak wspaniałe zawody. 

  Czytaj więcej: SREBRO 51 WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY DLA PIŁKARZY RĘCZNYCH KAMYKA

  7 listopada 2017 odbyło się podsumowanie 50 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych zdobywając 71 pkt. i wyprzedzając aż o 11pkt. LXII LO im. gen. Andersa ze Śródmieścia. Jest to niewątpliwie ogromny sukces naszej młodzieży której, wkład pracy przełożył się na wysoko punktowane miejsca w wielu dyscyplinach sportowych.
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
  • Piłka ręczna Ursynów - 2017
   W hali sportowej 63 LO im. Lajosa Kossutha odbył się Turniej Piłki Ręcznej w ramach dzielnicowych eliminacji WOM. W zawodach wzięły udział cztery zespoły, American School of Warsaw, 63 LO – Kossuth, LO Przymierza Rodzin i 70 LO im. Aleksandra Kamińskiego. Zawodnicy „KAMYKA” wszystkie mecze w fazie eliminacji wygrali z wyraźną przewagą, wykazując się niezwykle wysokim wyszkoleniem technicznym i taktycznym. Trzeba przyznać, że zespół LXX LO wykonał niesamowitą pracę i w bardzo sprytny sposób rozrywał szyki obronne poszczególnych rywali. Mecz finałowy Kamyka z 63 LO był niezwykle emocjonujący, ponieważ skład Kossutha reprezentował znacznie wyższych i masywniejszych graczy wobec bardzo dynamicznych i grających „z głową” uczniów 70 LO. Zawodnikiem Turnieju został uczeń Kamyka Maksymilian Troczyński, który wykazał się niezwykłym talentem i zaangażowaniem. Brawa i gratulację za wyśmienitą grę należą się Tadeuszowi Twarowskiemu, Maciejowi Pytlikowi i Maciejowi Piotrowskiemu, bez których nie byłoby takich sukcesów. Na pochwałę zasługują również nasi bramkarze – Konrad Rutkowski i Jan Kotlarz, którzy pokazali jak skutecznie bronić naszej bramki. Dziękuję całemu zespołowi za wkład i zaangażowanie w całym turnieju.

   Opiekun zespołu KAMYKA
   Piotr Wasilewski
   Reprezentacja LXX LO
   1.Twarowski Tadeusz III E
   2. Pytlik Maciej IIII E
   3. Piotrowski Maciej III A
   4. Kotlarz Jan III A
   5. Zwierzchowski Robert II C
   6. Troczyński Maksymilian I B
   7. Stępińki Marcin II E
   8. Patynowski Stanisław II B
   9. Rutkowski Konrad III A
   10. Wiktorzak Michał I C
   11. Mazur Jan I B
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017
   • Zawody w biegach przełajowych 2017

    W dniu 18.09.2017r. odbyły się pod ursynowską górą KOPA CWILA biegi przełajowe szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięły udział zespoły szkół licealnych złożonych po 6 zawodniczek i zawodników na każdym dystansie 1000m, 1500m, 2000m i 3000m.
    Reprezentacja LXX LO by w bardzo dobrej formie, kończąc kolejne okrążenia i zdobywając miejsca na zasłużonym podium. Pierwsze miejsce na dystansie 1500m. zdobył uczeń Kamyka Bartosz Kucharski, a drugie Stanisław Patynowski, deklasując tym samym pozostałe szkoły. Na dystansie 3000m Arkadiusz Grabowiec przybiegł na 3 miejscu.
    Nasze dziewczęta Weronika Płocha i Sylwia Lenard pokazały także znakomitą formę, zdobywając II i IV miejsce na dystansie 1000m. Zwycięscy zostali udekorowani statuetkami i dyplomami wręczonymi przez przedstawicieli Wydziału Sportu i Rekreacji na Ursynowie. Młodzież reprezentująca Kamyka zakwalifikowała się do finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na warszawskim AWF.
    W biegu na 1500m najlepiej pobiegł Bartosz Kucharski, plasując się na II miejscu i Stanisław Patynowski na 23 miejscu na 114 zawodników z całej Warszawy. Na dystansie 3000m Arkadiusz Grabowiec przybiegł na 14 miejscu, co jest bardzo dużym sukcesem – brawo !!!.

    Opiekun Reprezentacji Kamyka
    Piotr Wasilewski.
    Skład Reprezentacji:
    1. Sylwia Lenard
    2. Weronika Płocha
    3. Bartosz Kucharski
    4. Stanisław Patynowski
    5. Adamczyk Krzysztof
    6. Arkadiusz Grabowiec
    7. Paweł Martyniuk
    • IMG 9518
    • IMG 9525
    • IMG 9526
    • IMG 9527
    • IMG 9531
    • IMG 9533
    • IMG 9536
    • IMG 9537
    • IMG 9538
    • IMG 9539
    • IMG 9540
    • IMG 9541
    • IMG 9546
    • IMG 9548
    • IMG 9549
    • IMG 9550
    • IMG 9551
    • IMG 9552
    • IMG 9553
    • IMG 9554
    • IMG 9555
    • IMG 9556
    • IMG 9601
    • IMG 9605
     Długo należałoby opisywać „dzieje” złotego medalu Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dla siatkarzy KAMYKA. Choć opowieść byłaby z pewnością interesująca, aby nie nudzić, skoncentrujemy się na rozgrywce finałowej. Dotarliśmy do niej nie bez przeszkód ale daliśmy radę. Na placu boju pozostały reprezentacje Żoliborza, Ochoty, Woli i Ursynowa.
     W pierwszym meczu stanęliśmy naprzeciwko szkoły z Ochoty, Zespołu Szkół nr 4 w Warszawie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Po wyrównanym spotkaniu (2:1) zdobyliśmy prawo gry o pierwsze miejsce. Pozostawało jedynie czekać na wiadomość o naszym przeciwniku. Zostało nim ostatecznie XVI Liceum im Stefanii Sempołowskiej z Żoliborza. Z tą drużyną mieliśmy już wcześniej okazję zagrać. Zespół był ambitny i wymagający. 7 kwietnia 2017r. był dla nas szczęśliwym dniem. W meczu finałowym rywal z Żoliborza został pokonany. Obok świetnej gry naszej drużyny (2:0) nie można przemilczeć udziału siódmego zawodnika na boisku jakim byli nasi kibice, którzy pod wodzą p. Agnieszki Rek robili tak emocjonujący hałas, że nie sposób byłoby nie wygrać. Radości nie było końca tym bardziej, że w poprzednich latach nasi siatkarze stali na trzecim i drugim stopniu podium. Tym razem zwyciężyli. A jako, że każdy sukces ma swoją rodzinę nie wolno milczeć o tych, którzy dołożyli swoje cegiełki do tego pięknego triumfu.
     Dziękujemy wszystkim paniom i panom profesorom za zrozumienie ducha sportu i stworzenie możliwości nadrobienia lekcyjnych zaległości.
     Dziękujemy naszym wiernym kibicom.
     Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za dzielenie się pracą w czasie trwania rozgrywek.
     P. Agnieszce Rek za nieocenioną pomoc w organizacji zajęć.
     Szczególnie dziękujemy p. Agnieszce Dróbkowskiej bez której wiedzy i znajomości siatkarskiej sztuki nie dalibyśmy sobie rady.
     Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie:
     1.Steckiewicz Jan - IIId
     2.Kuliński Konrad - IIIc
     3.Jagiełło Kacper - IIIb
     4.Bartłomiej Kalbarczyk - IIIf
     5.Marzec Mikołaj - IIc
     6.Rutkowski Konrad - IIa
     7.Rylski Karol - Ia
     8.Starzyński Stanisław - If
     9.Zwierzchowski Robert - Ic
     10.Burda Michał - If
     Drużyną opiekował się P. Jarosław Wojciechowski
     • Foto1
     • Foto2
     • Foto3
     • Foto4
     • Foto5
     • Foto6
      W dniach 31.01.2017r.-10.02.2017r. odbyły się zawody z koszykówki dziewcząt w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta. Do zawodów zgłosiło się 17 zespołów. Kamyk przeszedł przez eliminacje, ćwierćfinały, półfinały i ostatecznie udało się wywalczyć grę w finale o III miejsce. Niestety pomimo ogromnego zaangażowania dziewcząt, walki ponad siły i oddanego serca nie udało się wygrać. Ostatecznie zajęłyśmy IV miejsce. Na koniec chciałam dodać, że ogromną rolę w tegorocznych rozgrywkach odegrał Paweł Fic z klasy 3F, bez którego nie zaszłybyśmy tak daleko. Swoją ogromną wiedzą wspierał dziewczęta w trudnych chwilach wierząc w ich zwycięstwo do samego końca. Sam zespół natomiast okazał się ogromną niespodzianką tegorocznego turnieju. Gratulacje dziewczęta, jesteście wspaniałe!!!
      Agnieszka Rek