AKTUALNOŚCI

Mistrzostwa Dzielnicy Ursynów w piłce siatkowej dziewcząt


21.01.2020r. odbyły się w LXX Liceum Ogólnokształcącym im. Aleksandra Kamińskiego w Warszawie Mistrzostwa Dzielnicy Ursynów w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych w ramach LIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży 2019/2020.
Wyniki współzawodnictwa
LXX LO – LXIIILO 2: 1 (20:25),(27:25)(15:8)
LXIII– Liceum Przymierza Rodzin 2:0 ( 25:22),
(25:10) LXX LO – Liceum Przymierza Rodzin 2:0 ( 25:10), (25:8)
I MIEJSCE - LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego - trener zespołu Bogusława Bakalarczyk
II MIEJSCE - LXIII LO im. Lajosa Kossutha - trener zespołu Agnieszka Ciechan
III MIEJSCE - LO Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II - trener zespołu Monika Macińska.
Organizatorzy: Pani Bogusława Bakalarczyk i Pan Piotr Wasilewski. Trener zespołu – Bogusława Bakalarczyk

Złoty KOSZ URSYNOWA dla KAMYKA


Fotorelacja z turnieju dziewcząt

Fotorelacja z turnieju chłopców

W połowie grudnia (11-12.12.2019r.) w "Kamyku" odbyły się eliminacje do 53 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w ramach LICEALIADY. Po zaciętych meczach z naszymi ursynowskimi sąsiadami zdobyliśmy zarówno dziewczęta jak i chłopcy I miejsce oraz możliwość reprezentowania dzielnicy Warszawa Ursynów na zawodach warszawskich. Te odbyły się w styczniu. Nasze reprezentantki i reprezentanci zdobyli 7 miejsca. Gratulujemy sukcesów licząc na podobne wyniki w przyszłej edycji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Skład reprezentacji dziewcząt:
1.Szuba Aleksandra 3A, 2.Kociszewska Paulina 3D, 3.Spernacka Weronika 3D, 4.Dyba Barbara 2A, 5.Piekut Amelia 1CG, 6.Orczykowska Sandra 1DG, 7.Fanderejewska Karolina  1CG, 8.Jobda Oliwia 2B, 9.Matuła Julia 3D, 10.Lubik Zofia 2E, 11.Roszczyk Kinga, 12.Ufnal Wiktoria 2A.
Opiekunem reprezentacji dziewcząt była P. Agnieszka Rek.
Skład reprezentacji chłopców:
1. Orzeł Kacper - 3c, 2. Montewka Patryk - 2e, 3. Krystecki Wiktor - 3c, 4. Pokorski Maciej -, 5. Marchewka Mateusz - 2e, 7. Tsen David - 3b, 8. Wolski Marcel - 1c, 9. Kluska Jan - 1c, 10.Ejsmont Jakub  - 2e
Opiekunem zespołu chłopców był P. Jarosław Wojciechowski

ZŁOTY MEDAL DLA KAMYKA W URSYNOWSKIM
TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO


17.12.2019r. w hali sportowej ZOS „Hawajska” odbyły się Mistrzostwa Ursynowa w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców.
W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły publiczne i niepubliczne na Ursynowie oraz gościnnie Technikum Gastronomiczne z ulicy Poznańskiej. Złotymi medalistami zostali uczniowie Kamyka, broniąc tym samym tytuł mistrzów Ursynowa po raz czwarty. GRATULACJE

Reprezentacja Kamyka :
Aleksandra Szuba III
A Grabarski Wojciech
I Cg Ogrodnik Grzegorz II A
Zadykowicz Piotr III B
Skrętowski Kacper II B

Opiekun LXX LO Piotr Wasilewski

PIŁKARZE RĘCZNI KAMYKA NA V MIEJSCU
W LIII WARSZAWSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZEŻY


Po rozegraniu dzielnicowych eliminacji w dniu 28.10.2019r. zespół Kamyka zakwalifikował się do ścisłego finału na szczeblu warszawskim.
Poziom rozgrywek był bardzo wysoki i wyrównany, ponieważ każdy mecz w fazie eliminacji, ćwierćfinałów, półfinałów był zacięty, pełen dramaturgii i kończył się wygraną Kamyka 1 lub 2 bramkową przewagą. Kłopoty zaczęły się w końcowej fazie półfinałów, gdzie po zaciętej pełnej emocji walce z zawodnikami Mokotowa i Pragi Północ przegraliśmy bardzo małą różnicą bramek.
Ostatecznie drużyna LXX LO uplasowała się na V dobrym miejscu na 16 zespołów biorących udział rozgrywkach.
Bardzo dziękuję zespołowi Kamyka za piękną sportową walkę, zaangażowanie w każdym meczu i wzorową postawę.
Zespół Kamyka : 1. Choma Paweł III B 2. Dudaref Konrad I Bg 3. Janota Bartłomiej I Bg 4. Kazana Tomasz III A 5. Krystecki Wiktor III C 6. Michałowski Jan III B 7. Orzeł Kacper III C 8. Stępiński Robert II B 9. Szczap Karol I Bg 10. Szumieluk Jakub II B 11. Troczyński Maks III B 12. Wiktorzak Michał III C 13. Wiśniewski Xavier II A
Opiekun zespołu Piotr Wasilewski

IV Międzyszkolny Turniej Tańca „DANCE MA SENS” 2019.


Nasze liceum reprezentowała Zuzanna Główka z klasy 3C w kategorii DISCO DANCE i JAZZ, Dawid Żak z klasy 3C w kategorii HIP-HOP oraz Xavier Wiśniewski z klasy 2A również w kategorii HIP-HOP.
Zuzanna zdobyła I miejsce w kategorii DISCO DANCE a Dawid III miejsce w kategorii HIP-HOP.
Wszyscy reprezentowali bardzo wysoki poziom taneczny. Wspaniała energia oraz cudowne emocje towarzyszyły zarówno wśród występujących jak i widzów. Wielkie brawa ! Jesteśmy dumni z całej trójki!
Naszymi tancerzami opiekowała się P. Agnieszka Rek.

Futbolistki KAMYKA numerem 1


15 października dziewczyny reprezentujące naszą szkołę na zawodach halowych w piłkę nożną miały możliwość zagrać dwa mecze.
Pierwszy odbył się z drużyną ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego nr 4, z końcowym wynikiem 9:0 dla naszych zawodniczek. Następnie dziewczyny zagrały z LXIII LO im. Lajosa Kossutha, mecz zakończył się wygraną dla Kamyka 4:1.
Obie rywalizacje odbyły się w bardzo przyjaznej atmosferze.
Opiekun reprezentacji P. Agnieszka Rek.

ZŁOTO DLA KAMYKA W INDYWIDUALNYCH I SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH


W dniu 23.09.2019r. odbyły się Ursynowskie indywidualne zawody w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców pod górą Kopa Cwila. W zawodach wzięły udział 6-cio osobowe zespoły szkół licealnych na dystansie 1500m. dziewcząt i 2000m. chłopców. Zawodniczki i zawodnicy LXX LO zdobyli drużynowo i indywidualnie pierwsze miejsce, awansując do finałów WOM na Akademii Wychowania Fizycznego. Rywalizacja w biegach sztafetowych na dystansie 7 x 1000m. była również bardzo zacięta i emocjonująca, sztafeta żeńska i męska zdobyła pierwsze miejsce w Dzielnicy Ursynów. Na finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży sztafeta dziewcząt przybiegła na 9 miejscu, a chłopców na 7 pozycji na 14 dzielnic biorących udział w zawodach. Reprezentacja Kamyka wykazała się wolą walki i dobrym przygotowaniem wytrzymałościowym. GRATULACJE ! ! !
Opiekunowie Reprezentacji LXX LO
Agnieszka Rek
Piotr Wasilewski

UPRAGNIONE ZŁOTO DLA KAMYKA W URSYNOWSKIM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ


W dniu 15.05.2019r. Reprezentacja LXX LO w piłce nożnej wzięła udział w Mistrzostwach Ursynowa w ramach LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na Boisku ORLIKA Przy Bażantarni 3.
W turnieju wystartowały wszystkie ursynowskie licea publiczne i niepubliczne.
Zespoły LXX LO, LXIII LO, Szkoły Amerykańskiej, Liceum Przymierza Rodzin, Społecznego LO Nr.4, Niepublicznego LO Nr. 4, Primusa i Niepublicznego LO 61 musiały zmierzyć się nie tylko ze swoimi przeciwnikami, ale również z trudną deszczową pogodą. Zarówno wygrani jak i przegrani turnieju opuszczali boisko w dobrych nastrojach, a sama rywalizacja przebiegła we wspaniałej, sportowej atmosferze. 
Trener zespołu
Piotr Wasilewski

ZŁOTY MEDAL DLA KAMYKA W URSYNOWSKIM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO


We wtorek 14 maja 2019r. w hali sportowej „ZOS Hawajska” odbyły się Mistrzostwa Ursynowa w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców szkół licealnych w ramach LII WOM. Zawody odbyły się w sportowej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie w pojedynkach indywidualnych. W zawodach stawiło się osiem lokalnych szkół średnich: LXX LO, Liceum Przymierza Rodzin, Społeczne SLO Nr.4, Niepubliczne LO 61, Niepubliczne LO 40, LXIII LO, Szkoła Amerykańska, CLVIII LO.
Najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami Turnieju zostali uczniowie KAMYKA broniąc tym samym „ZŁOTO” z poprzedniego roku BRAWO !!!.
LXX LO reprezentowała zdobywczyni pierwszego miejsca Aleksandra Szuba, która w znakomitym stylu wygrała 10 pojedynków. Drużynę chłopców godnie reprezentowali Grzegorz Ogrodnik zdobywca I miejsca Turnieju, Piotrek Zadykowicz, Paweł Rękas i Filip Nowak. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali medale, a szkoły które uplasowały się na trzech pierwszych miejscach - medale i pamiątkowe puchary.
Gratuluję i dziękuję Reprezentacji Kamyka za sportową postawę podczas zawodów.
Zespół Kamyka
1. Aleksandra Szuba II A, 2. Grzegorz Ogrodnik I A, 3. Piotr Zadykowicz II B, 4. Paweł Rękas I C, 5. Filip Nowak I B
Opiekun LXX LO
Piotr Wasilewski